آشنایی با قالب بندی بتن

خوب بودن بتن در برخورد با محیط های بد مهم است. تمیزی و صاف بودن شرایط تغییر می تواند بهترین نتیجه را داشته باشد. اگرچه در این شرایط مواد ناکافی گزینه ای نیستند ، اما در هوای گرم ، استفاده از کف چوب سخت به طور کلی توصیه می شود. اما اگر استفاده از فلزات اهدایی در دستور کار قرار گرفته باشد ، باید تغییر کند. خیساندن در آب سرد در داخل و خارج از خانه آهن تغییر می کند تا دمای آن کاهش یابد.

تغییر دما باعث کاهش کیفیت سیمان تماسی می شود و همچنین تأثیر منفی بر ظاهر آن دارد و ممکن است باعث تغییر رنگ شود که نشانه خوبی نیست. البته ، قالب های فلزی ظاهر بهتر و نرم تری دارند ، اما به دلیل عدم حلالیت در آب ، ممکن است سطوح کوچک یا بزرگی از هوا به جا بگذارد که نمی تواند به قابلیت اطمینان سیمان کمک کند و باعث ایجاد مشکلاتی در قابلیت اطمینان می شود. استفاده از روان کننده های پایه روغن (انتشار مناسب) و گرانروی کم و سنگ سخت مناسب باعث کاهش این فضاهای سطحی می شود.

2-7-2 – دستورالعمل های کلی

کمک های مالی باید بسیار قوی و به خوبی محافظت شود. قرار دادن تکیه گاه های بلند و مهاربندهای حمایتی برای افزایش پایداری و دوام قالب و داربست ضروری است.

قالب باید به هم متصل شود تا از نشت سیمان از اتصال جلوگیری کند.

در مورد فولادهای مصنوعی ، باید به تغییرات دما و اختلافات شدید دما در بتن تغییر دهنده و ریخته گری توجه شود. اینگونه طرحها باید در مکانهای مناسب و در سایه نگهداری شوند تا از نور خورشید در برابر افزایش دما محافظت شوند ، در این صورت باید با مخلوط کردن دمای آنها کاهش یابد. علاوه بر این ، پس از کنسرت ، سطح خارجی قطعات فلزی باید از تابش مستقیم خورشید محافظت شود. همچنین بهتر است که نمای بیرونی آفرینش سفید را رنگ آمیزی کنید.

استفاده از تخته های چوبی ساخته شده از چوب کارایی بیشتری نسبت به فولاد ضد زنگ دارد. در مورد این طرح ها ، هزینه پذیرش آب آنها باید پرداخت شود. این قالب ها باید کاملا روغن کاری شده و از قبل مهر و موم شده باشند. اگر تیم برای مدت طولانی خیس شده بود ، ممکن است گرد و غبار زیادی را که باید تمیز شود ، جذب می کرد.

روغن مورد استفاده نباید کیفیت سطح سیمان را تغییر دهد.

برای جلوگیری از این مشکل تغییرات روغنکاری انجام دهید:

1- وقتی هوا بین سطح بتن و قالب گیر می افتد ، با تماس سطح بتن سوراخ های کوچکی ایجاد می شود.

2- در صورت عدم تغییر سیمان مایع غیرقابل قبول ، همان رنگ روی سطح بتن ظاهر نمی شود.

3- در هنگام بازسازی ، جدا كردن جایگزینی از بتن بالا دشوار است و احتمال آسیب به بتن بالا وجود دارد.

سطح باید به خوبی روشن باشد ، اما لزوما از بالا سقوط نمی کند. روغن مورد استفاده باید گرانروی کمی داشته باشد.

برای پیکربندی و اصلاح به ABA مراجعه کنید.

طرح ها را با توجه به زمان لازم برای فرآوری سیمان باز کنید. بنابراین لازم است قالب بدون آسیب رساندن به سیمان در اسرع وقت تخلیه شود و سپس روی سطح قابل مشاهده آب ریخته شود تا از زیر سطح بالایی سیمان جاری شود. به خصوص در دیوارها یا ستون ها ، لازم است از فاصله بین قالب و سیمان (با آزادسازی قالب) رطوبت مورد نیاز سیمان اعمال شود تا به سطح سیمان آسیب نرسد.

در صورت استفاده از آهن ، توصیه می شود مدت کوتاهی آن را شل کرده و محل مرطوب سازی را ادامه دهید.

قالب چوبی مانع از تصفیه آب نمی شود و در صورت استفاده از این نوع قالب باید از آنها با پوشش و رطوبت مناسب محافظت شود.

داخل قالب باید قبل از بتن ریزی بسیار تمیز و بدون هیچ گونه زباله و مواد باشد. وجود اجسام بقایایی مانند سنگریزه ، بقایای باقی مانده ، سیم و سوراخ کردن ناخن ها و تکه های چوب اثرات نامطلوبی بر روی بتن خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید