آموزش ادیوس برای ویرایش چند قالب در Grass Valley EDIUS Pro 7

هنگام بررسی و یادگیری آموزش ادیوس 7 یکی از نکات جالب در مورد Grass Valley EDIUS 7 توانایی ضبط چندین کدک و نرخ فریم ، قرار دادن آنها در همان جدول زمانی و ویرایش و پخش آنها در زمان واقعی است. در این آموزش نحوه استفاده از این ویژگی در پروژه های شما را بررسی خواهیم کرد.
یکی از نکات جالب در مورد Grass Valley EDIUS 7 توانایی گرفتن چندین کدک ، نرخ فریم و غیره ، قرار دادن آنها در همان جدول زمانی و ویرایش و پخش آنها در زمان واقعی است. ما نحوه کار این را در این راهنما بررسی خواهیم کرد.

رسانه چند قالب را وارد کنید
برای شروع وارد کردن رسانه ، به پنجره Bin در گوشه بالا سمت راست رابط کاربری اصلی EDIUS بروید و دوبار کلیک کنید تا پنجره مرورگر باز شود. در شکل 1 (در زیر) می بینید که من در اینجا کدک های بسیار متنوعی دارم که حتی به مقدار کدک ای که EDIUS می تواند در واقع استفاده کند ، لمس نمی کنند.

 

شکل 1. مرور پنجره ، با اجزای اصلی رسانه که بر اساس پوشه مرتب شده اند. برای دیدن تصویر در اندازه کامل بر روی آن کلیک کنید.

HQX قالب اصلی EDIUS است. اگر روی پرونده HQX دوبار کلیک کنم ، در پنجره Basket ظاهر می شود. می توانم آنجا را دوبار کلیک کرده و به پنجره پخش کننده بفرستم ، یا می توانم آن را مستقیماً به جدول زمانی بارگیری کنم و بتوانم در آنجا بازی کنم. البته ، این هیچ چیز شگفت انگیزی نیست ، زیرا HQX قالب اصلی EDIUS است.

فرض کنید می خواهم یک فایل AVCHD بگیرم. من به پنجره مرورگر برمی گردم ، یک فایل AVCHD را انتخاب می کنم و مستقیماً به جدول زمانی می آورم. همانطور که در فیلم بالا در حدود ساعت 1:22 مشاهده می کنید ، من می توانم مستقیماً از کلیپ HQX به کلیپ AVCHD بسیار روان بازی کنم.

علاوه بر این ، می توانید وارد راهروهای خود شوید ، جدول زمانی را رها کنید ، آن را بین دو کلیپ قرار دهید و بدون مشکل از طریق آن بازی کنید ، همانطور که در علامت 1:42 در فیلم آموزشی بالا مشاهده می کنید.
رسانه چند پوشه ای را با مرورگر منبع وارد کنید
EDIUS همچنین می تواند با آنچه من “رمزگذار چند پوشه” می نامم مانند Sony EX و XDCAM ، Panasonic P2 کار کند. اما چگونه می توانم آنها را مطرح و در همان جدول زمانی دقیقاً مانند HQX و AVCHD قرار دهم و بتوانم از آنها استفاده کنم؟

در شکل 2 (در زیر) می بینید که در همان مکان پنجره Bin در رابط کاربری EDIUS ، 3 تب دیگر نیز دارم: جلوه ها (که قبلاً در این راهنما برای دسترسی به انتقال ها استفاده کردم) ، نشانگر توالی و مرورگر منبع. . مرورگر منبع هر کدک را که چندین پوشه یا چندین پرونده دارد برای اتصال به یکدیگر می گیرد و به طور خودکار در پس زمینه می پیوندد. به سادگی فایل ویدیوی تلفیقی را بردارید و آن را در جدول زمانی قرار دهید.

 

شکل 2. تب مرورگر منبع.

به پوشه XDCAM در شکل 2 توجه کنید. هنگامی که من رسانه XDCAM EX را وصل می کنم ، ویندوز قرار است درایو را ببیند ، نگاهی بیندازید و ببینید آیا چیزی وجود دارد که بتواند از آن استفاده کند. اگر متوجه شود که پوشه ای در آنجا وجود دارد که حاوی این نوع عکس ها (یا هر نوع دیگری است که در پنجره مرورگر منبع نشان داده شده است) ، می بینید که در پوشه مرورگر منبع مناسب در EDIUS ظاهر می شود. شکل 3 (در زیر) مرورگر منبع را با درج XDCAM EX نشان می دهد. توجه داشته باشید که درایو G: با پوشه XDCAM EX پر می شود.

 

شکل 3. مرورگر منبع با پوشه XDCAM EX پر جمعیت.

عکس ها به این ترتیب پیش می روند. تصویر کوچکی که در شکل 3 (بالا) مشاهده می کنید همان چیزی است که روی درایو نشسته است. این در سطل آشغال من یا درایو داخلی رایانه من نیست. اگر رسانه خارجی را بیرون بیاورم ، آن از مرورگر منبع ناپدید می شود و اگر روی آن ویرایش انجام دهم ، آفلاین خواهد بود. اما اگر روی آن راست کلیک کرده و گزینه Add and Move to Basket را انتخاب کنید (شکل 4 زیر) و سپس بر روی زبانه Basket کلیک کنید ، همانطور که در شکل 5 نشان داده شده است ، در سبد ظاهر می شود (شکل 4 زیر).

 

شکل 4. رسانه انتخاب شده را به مرورگر منبع به سطل زباله اضافه کنید.

 

شکل 5. کلیپ های XDCAM EX من به سطل زباله اضافه شدند.

با این حال ، می توانید توجه داشته باشید (همانطور که در شکل 5 نشان داده شده است) که H را با یک پیکان رو به پایین و یک درصد ساختمان نشان می دهد. اکنون می توانم عکس ها را از طریق کارت خارجی بازی کنم. اما وقتی به 100٪ رسید ، به طور خودکار پخش آن را از منبع خارجی متوقف می کند و پخش آن را از طریق کامپیوتر ، از یک پوشه اختصاصی روی دیسک سخت من شروع می کند. اگر به مرورگر مبدا برگردم و ارتباط خود را قطع کنم ، نامه درایو دیگر در آن مکان نشان داده نمی شود و عکس ها از پخش کننده ناپدید می شوند. اما هنوز در جدول زمانی و سبد خرید قابل استفاده است زیرا وقتی آن را به سطل زباله اضافه کردم آن را به هارد دیسک منتقل کردم و هنوز هم با تصاویر HQX و AVCHD از جدول زمانی به راحتی بازی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید