همانطور که می دانید انتقال تصویر یکی از مهمترین قسمتهای نصب دوربین های مداربسته است و ما سعی داریم این را به طور دقیق به شما آموزش دهیم.

قسمتهای مختلف فیلم دوربین مداربسته:

تنظیمات DVR یا NVR: این اولین قسمت از انتقال تصویر است. خواه بخواهید دوربین های موجود در شبکه را ببینید یا تصویر را کپی کنید ، باید تنظیمات شبکه DVR یا NVR را پیکربندی کنید. تنظیمات DVR در انواع مختلف DVR کمی متفاوت است ، اما ما سعی خواهیم کرد اصول کلی آن را بیان کنیم. اگر با دستگاه خود مشکلی دارید ، این مسئله را جداگانه مطرح کنید.

حمل و نقل پورت: ارسال درگاه های مودم به شما امکان می دهد از مکانی دیگر به DVR دسترسی داشته باشید. ارسال مودم در مودم های مختلف متفاوت خواهد بود. در صورت امکان ، نحوه ارسال پورت برای هر نوع مودم را به شما آموزش می دهیم.

تنظیمات دستگاه یا گیرنده تصویر: دستگاه یا مودمی که می خواهد تصاویر را مشاهده کند ، به تنظیمات ویژه یا برنامه خاصی نیاز دارد.

تنظیمات DVR یا NVR برای انتقال تصویر

ابتدا پس از روشن کردن DVR و دسترسی به منوهای آن ، وارد تنظیمات شبکه دستگاه شوید. در این بخش با پنجره ای مشابه پنجره زیر روبرو خواهید شد. از آنجا که این تنظیمات برای هر دستگاه DVR متفاوت است ، ممکن است منوی دستگاه شما کمی متفاوت باشد ، اما ویژگی های دستگاه های مختلف بسیار مشابه است.

 • آدرس IP: آدرس IP دستگاه DVR. هر دستگاه در شبکه یک آدرس دارد که به صورت یک کد چهار رقمی نمایش داده می شود. به عنوان مثال ، در عکس ما ، آدرس IP دستگاه روی 192.168.1.99 تنظیم شده است. می توانید هر قسمت از این آدرس را بین 0 تا 255 قرار دهید. البته این آدرس باید با شبکه فعلی مطابقت داشته باشد. سه رقم اول آدرس IP محدوده IP شبکه شما را تعیین می کند. اگر می خواهید دستگاهی به این شبکه اضافه کنید ، سه شماره IP اول دستگاه شما باید مانند بقیه دستگاه های موجود در شبکه باشد و البته شماره چهارم آدرس IP شما باید با تمام دستگاه های موجود در شبکه متفاوت باشد. به عنوان مثال ، من یک کامپیوتر با IP 192.168.1.1 در شبکه خود دارم. اگر می خواهم دستگاه دیگری به این شبکه اضافه کنم ، باید سه رقم اول را در همان ردیف و آخرین رقم را در یک ردیف دیگر انتخاب کنم. به عنوان مثال ، 192.168.1.2 انتخاب خوبی است. توجه داشته باشید که شبکه شما نباید دارای دو دستگاه با آدرس IP یکسان باشد. اگر شبکه داشته باشید ، قطع می شود. بنابراین ، به عنوان مثال ، ما آخرین شماره آدرس را 99 در نظر می گیریم تا احتمال یکسان بودن آدرس با سایر آدرس های شبکه کاهش یابد.

  Subnet Mask: استفاده از ماسک subnet در شبکه های رایانه ای پیچیده تر منطقی خواهد بود. این ویژگی محدوده آدرس IP شما را مشخص می کند. به طور کلی مقدار این سطر را روی 255.255.255.0 تنظیم کنید. اگر هزینه ماسک زیر شبکه تجهیزات در شبکه با این مقدار متفاوت است ، قبل از انجام تنظیمات شبکه با مدیر شبکه آن مرکز هماهنگی کنید.

  دروازه پیش فرض: توضیح مفهوم اساسی یک درگاه در شبکه می تواند بحث را کمی پیچیده تر کند. به طور کلی ، شما باید این عملکرد را با آدرس IP مودم کامل کنید. اگر مودم از قبل روی شبکه نصب شده باشد ، می توانید دروازه پیش فرض را از هر دستگاه موجود در شبکه بخوانید. به طور معمول آدرس IP دستگاه مودم در شبکه ها 192.168.1.1 است. اگر شبکه موجود دارای یک سرور مرکزی باشد ، آن آدرس به سرور مرکزی اختصاص داده شده و آدرس 192.168.1.2 برای مودم در نظر گرفته شده است.

 • پورت مشتری: پورت سرور یا پورت رسانه نیز نامیده می شود. پورت سرور به صورت پیش فرض روی DVR های هایک ویژن روی 8000 پورت تنظیم شده است. از طریق این درگاه می توانید تصاویر دستگاه DVR را در تلفن همراه خود مشاهده کنید.

  پورت HTTP: همچنین به عنوان پورت اینترنت یا پورت وب شناخته می شود ، Hikvision به طور پیش فرض روی DVR روی 80 تنظیم شده است. این درگاهی است که باید برای مودم خود ارسال کنید ، بنابراین این نکته را بخاطر داشته باشید. از طریق این پورت می توانید تصاویر دوربین مداربسته را روی رایانه خود بصورت آنلاین یا در اینترنت مشاهده کنید.

  پس از نصب این توابع ، DVR یا NVR شما آماده اتصال به شبکه است و ما باید به قسمت بعدی انتقال تصویر برویم.

  ارتقا پورت های مودم برای انتقال تصویر

  ارسال درگاه های مودم احتمالاً دشوارترین قسمت انتقال تصاویر است. از آنجا که انتقال پورت در هر مدل از مودم و روتر متفاوت است ، ما در حال بررسی نحوه ارسال پورت به یک نوع مودم هستیم.
  به طور کلی ، هدف شما در این بخش ارسال 2 پورت است. یک درگاه HTTP و یک درگاه مشتری. این درگاه ها به شما امکان می دهد تصاویر را در رایانه و تلفن همراه خود مشاهده کنید.

  نحوه نصب مودم برای انتقال پورت ها

  ابتدا باید وارد منوی مودم شوید. آدرس IP مودم را در مرورگر وارد کنید (این احتمالاً 192.168.1.1 است). اگر آدرس IP ندارید ، در یکی از شمارنده های شبکه ، Default Gateway را بررسی کنید.
  وقتی این آدرس را وارد می کنید ، پنجره مودم شما باز می شود و نام کاربری و رمز ورود شما را می پرسد. این اطلاعات را از مالک دستگاه (مشتری) دریافت کرده و به مودم دسترسی پیدا کنید. برای دسترسی به منوی پورت صادرات در مودم D-link ، موارد زیر را انجام دهید:
  قسمت Advanced Installation و سپس بخش NAT را انتخاب کنید. پس از آن یک پنجره مشابه پنجره پایین مشاهده خواهیم کرد.

  در این پنجره PVC2 را انتخاب کنید و روی Virtual Server کلیک کنید تا به پنجره بعدی بروید.

  در این پنجره اولین پورت را به صورت زیر ارسال می کنیم:

  شاخص قانون: 1

  ضمیمه: هایک ویژن (می توانید این قسمت را با هر نامی پر کنید)

  پروتکل: همه

  شماره پورت شروع: 80

  شماره آخرین بندر: 80

  آدرس IP: 192.168.1.100

  سپس به پورت دوم رفته و آن را به صورت زیر پیکربندی کنید:

شاخص قانون: 2

ضمیمه: هایک ویژن (می توانید این قسمت را با هر نامی پر کنید)

پروتکل: همه

شماره پورت شروع: 8000

شماره آخرین بندر: 8000

آدرس IP: 192.168.1.100

پس از ارسال پورت ها ، می توانید نتیجه را در صفحه سرور مجازی به شرح زیر مشاهده کنید.

به تصاویر موجود در رایانه نگاه کنید

ساده ترین راه برای مشاهده تصاویر در رایانه شما استفاده از Internet Explorer برای مشاهده تصاویر است. برای این کار ، یک IP ثابت وارد کنید (این IP باید از ISP شما دریافت شود. همچنین می توانید این IP را در قسمت وضعیت مودم مشاهده کنید) در بالای صفحه Internet Explorer و شماره پورت خود را با یک نقطه علامت گذاری کنید: “:” موارد زیر را وارد کنید:
5.52.219.178:80
پس از وارد کردن این آدرس ، اگر تمام مراحل را به درستی انجام دهید ، صفحه ورود به سیستم بر روی DVR شما نمایش داده می شود. قبل از مشاهده تصاویر دوربین ، باید منوی Tools را از فهرست اینترنت اکسپلورر انتخاب کرده و گزینه های اینترنت زیر را انتخاب کنید. در بالای صفحه Security را انتخاب کنید.

از صفحه باز ، سطح ویژه ای را انتخاب کنید و در صفحه سطح سفارشی ، دو گزینه قرار دهید ، دارایی امضا نشده را بارگذاری کنید … و همچنین ابتکار عمل و برنامه کنترل فعال سازی … سریع اکنون می توانید تصاویر دوربین ها را در صفحه Internet Explorer مشاهده کنید.