بسیاری از مشتریانی که درخواست نصب دوربین مداربسته را دارند ، بر اساس تجربه تماشای تلویزیون یا فیلم درخواست های عجیبی از اپراتورهای سیستم های امنیتی یا فروشندگان ارائه می دهند که در عمل با فناوری مدرن نمی توان به آنها دست یافت. در این مقاله ، این باورهای غلط و غیر واقعی را بررسی خواهیم کرد.

بهبود کیفیت تصاویر نوشته شده

شما احتمالاً بخشی از فیلم را در بسیاری از کارآگاهان دیده اید که شامل فیلم های دوربین مداربسته با کیفیت پایین در برنامه جادویی است و می تواند کیفیت نرم افزار را به طرز چشمگیری بهبود بخشد و جزئیات را پیدا کند. برای حضور در آنجا واقعیت سیستم های دوربین مداربسته با این باورها بسیار متفاوت است.
واقعیت این است که در حال حاضر بهترین برنامه پردازش تصویر نمی تواند وضوح تصویر را از 10 به 20 درصد افزایش دهد. این بدان معناست که انجام این فرایندها تأثیر قابل توجهی در کیفیت تصویر دوربین نخواهد داشت. بیشتر داده های تصویر با ضبط یک تصویر با کیفیت پایین از بین می روند. منطق همچنین نشان می دهد که امکان تکثیر داده های از دست رفته با هیچ نرم افزاری وجود ندارد. بنابراین هنگام انتخاب دوربین سعی کنید دوربین هایی با کیفیت بالا انتخاب کنید.

دوربین های بی سیم شگفت آور

بسیاری از س forالات مربوط به سیستم های مدار بسته مربوط به دوربین های بی سیم است. مشتریان معمولاً به بسیاری از محدودیت های این دوربین ها توجه نمی کنند و در مورد دوربین های بی سیم نظر خاصی دارند.
بزرگترین مشکل دوربین های بی سیم بی ثباتی آنها است. این دوربین ها معمولاً پهنای باند محدودی دارند (در یک محیط کاملاً باز ، در انتها تا 50 متر) و البته نمی توان آنها را به صورت بی سیم تهیه کرد. استفاده از باتری برای راه اندازی دوربین راه حل منطقی نخواهد بود ، زیرا باتری در نهایت چند روز دوام می آورد و به طور منظم نیاز به تعویض یا شارژ مجدد دارد ، که به هیچ وجه برای سیستم ذخیره سازی ایده آل نیست.
اگرچه استفاده از دوربین های بی سیم امکان پذیر نیست ، اما هزینه زیاد ، بی ثباتی و قدرت محدود دوربین استفاده از آنها را محدود کرده است. شاید در آینده با پیشرفت علم امکان تولید دوربین های متناسب با نیاز مشتری فراهم شود.

دوربین هایی که قابلیت تشخیص و ثبت اعداد را دارند

عکسبرداری از چهره ها و تصاویر شماره دار برای سیستم دوربین مداربسته کار پیچیده ای نیست. کیفیت و وضوح دوربین برای ثبت این اطلاعات کافی است. این زمانی اتفاق می افتد که مشتری از ما یک دوربین ارزان قیمت بخواهد که توانایی شناسایی افراد یا ثبت شماره آنها را داشته باشد. برای انجام این فرایندها به یک سیستم پردازش تصویر نیاز است. این سیستم ها بر اساس داده های دوربین (مانند خواندن یک عدد) اطلاعات بیشتری از تصویر دریافت می کنند.
مشکل این است که در حال حاضر نرم افزار دقیق برای این فرآیندها بسیار گران است و شما برای این پردازش به یک سرور بسیار قدرتمند نیاز خواهید داشت. این کیت برای شما بسیار گران خواهد بود و در حال حاضر استفاده از این سیستم ها برای برخی از آژانس ها و سازمان ها توجیه مالی دارد. البته با پیشرفت فناوری پردازش تصویر ، دسترسی به این فرصت ها ارزان و آسانتر می شود. در آینده می توان از این سیستم در خانه استفاده کرد.

یک محفظه حرارتی از محفظه مادون قرمز انتظار می رود

صحنه شب مادون قرمز امروز یکی از اصلی ترین ویژگی های دوربین های مداربسته است. نور مادون قرمز ساختاری کاملاً شبیه به نور مرئی دارد که برای چشم انسان قابل مشاهده نیست. دوربین های مدار بسته این نور را دریافت می کنند و آن را به عنوان نوری که روی صفحه ظاهر می شود به شما نشان می دهند. بنابراین می توانید تصاویر دوربین را در شب مشاهده کنید.
به طور کلی ، ساختار نور و گرما با وجود شباهت متفاوت است. نوع و روش به دست آوردن هر دو نسخه متفاوت خواهد بود و در نتیجه ، تصویر ایجاد شده توسط هر دو آنها نیز متفاوت خواهد بود. ویژگی اصلی دوربین های حرارتی ، توانایی تشخیص اشیا گرم ، امکان یافتن موجودات زنده در جنگل یا پشت دیواره نازک ، بسته به نحوه اتلاف گرما است. هیچ یک از این ویژگی ها برای دوربین های مداربسته شبانه موجود نیست و این دوربین های مادون قرمز تصویری ساده را به شما ارائه می دهند.

دوربین هایی که توانایی بازگشت زمان را دارند

دوربین های دوار دوربینی هستند که به کاربر امکان چرخش و بزرگ نمایی در جهات مختلف را می دهند. یک عقیده بسیار رایج برای مشتریان ، توانایی چرخش دوربین و بزرگنمایی آن در یک جهت خاص است ، همانند حالت زنده ، در تصویر دوربین چرخان. انجام منطقی و فنی این کار تنها در صورتی امکان پذیر است که دوربین زمان خود را برگرداند. زیرا دوربین های چرخشی از این ویژگی برخوردار نیستند! بنابراین این کار قابل انجام نیست. بنابراین فقط در حین گرفتن تصاویر می توانید تصویر دوربین چرخان را مشاهده کنید.