بررسی جک های ساختمانی

تیرچه های سقف قالب های استاندارد می توانند در انواع بلوک ها و صفحات تیرچه استفاده شوند. ظرفیت حمل این جرثقیل ها 51 تن است و به صورت استاندارد با ارتفاع 53 متر طراحی و تولید می شود و در صورت درخواست مشتری ، بالابرهای ساختمانی را می توان در ارتفاع 4 ، 4.5 ، 5 ، 5/5 و 6 متر تولید کرد. حداکثر بار جرثقیل ها بالای 1500 کیلوگرم است. پیچ های تنظیم شده وینچ های فوق الذکر از نوع غلتکی بوده و نخ های آنها بدون بند بسته می شود.

برای شمع ها از بالابرهای سقف برای قالب بندی سقف ها یا تیرهای بتونی استفاده می شود و این جرثقیل ها راحت ترین و مقرون به صرفه ترین وسیله برای ساخت صفحات سبک (سقف های بتونی سبک) و سقف های دارای تیرچه و بلوک هستند. پانل های بالا و پایین سوکت سقفی به صورت افقی و ثابت هستند. شاخه های سقفی دارای تنظیمات ارتفاع و تنظیمات دقیق ارتفاع هستند ، آنها از پیچ و مهره های متصل به جرثقیل استفاده می کنند.

بالابرها در ارتفاع 3 تا 4.5 متر و داربستهای فلزی پیش ساخته بیشتر در ارتفاعات توصیه می شوند. از جک های فلزی آماده نیز استفاده کنید. همچنین می توان با توجه به نیازهای عملیاتی تیرچه های سقفی T شکل را ساخت.

بالابرهای سقف اعضای عمودی هستند که به صورت جداگانه نصب و مورد استفاده قرار می گیرند. برای افزایش ظرفیت تحمل و مهارهای جانبی جرثقیل ها ، می توان آنها را در فواصل زمانی با قطعات یا مهارهای افقی متصل و محدود کرد. اگر اسلینگ ها مقاومت کافی در برابر بارهای ورودی را داشته باشند ، باید در برابر حرکت جانبی حداقل به دو نقطه محدود شوند. اهرمها باید در هر دو انتهای جلوی جبران مهار شوند. وینچ های بلند باید از دو جهت افقی و مورب تقویت و کنترل شوند.

لازم به ذکر است که انتهای پایینی جرثقیل باید کاملاً ثابت شود زیرا در قالب ، به دلیل تراکم بتن ، مایع تازه ریخته می شود و فشار بتن در یک منطقه محدود از قالب که خالی است متمرکز می شود. نواحی اطراف بتن کمی به سمت بالا حرکت می کنند و این ارتفاع قالب باعث سست شدن جرثقیل های متصل به زمین یا کف می شود و به دنبال آن سقوط ستون ها یا جرثقیل ها و در نهایت سقوط سیستم قالب صورت می گیرد. بنابراین ، جرثقیل ها باید مهار و پس از قرار دادن آنها در محل مورد نیاز ، ثابت شوند.

دیدگاهتان را بنویسید