درایوهای سخت را می توان در DVR داخلی با سیستم ارتباطی SATA نصب کرد. این هارد دیسک دقیقاً مانند رایانه های خانگی است. لطفا توجه داشته باشید که هارددیسک های خارجی برای ضبط دوربین مناسب نیستند و فقط می توانند برای تهیه نسخه پشتیبان انتخاب شوند.
سعی کنید تا حد امکان از دیسک سخت با بالاترین کیفیت برای ضبط از سیستم دوربین مداربسته خود استفاده کنید. برای اطمینان از کیفیت هارد دیسک خود ، لطفا سعی کنید گارانتی معتبر را فقط برای هارد دیسک های سازندگان معتبر ارائه دهید. قیمت هارد دیسک ها به ظرفیت و مارک آنها بستگی دارد.
میزان فیلم ضبط شده روی هارد دیسک به چندین فاکتور مختلف بستگی دارد ، از جمله:
فرمت فشرده سازی: اولین فاکتور ، فرمت فشرده سازی DVR است. امروزه بیشتر DVR ها از H.264 استفاده می کنند که پیشرفته ترین قالب دوربین مداربسته است.
وضوح ضبط: طبیعتاً هرچه وضوح تصاویر بیشتر باشد ، فضای بیشتری برای ضبط آنها در هارد دیسک خود خواهید داشت.
حرکت در تصاویر: تکنیک های پیشرفته فشرده سازی تصویر با جستجوی تصاویر مشابه به ترتیب و حذف قسمت های مشابه ، ظرفیت ذخیره سازی فیلم را تا حد زیادی کاهش می دهد. در نتیجه ، وجود تغییرات سریع و مداوم در فیلم ، توانایی ضبط فیلم ها را افزایش می دهد.
نسبت فشرده سازی: روش های فشرده سازی میزان فیلم ضبط شده را با حداقل افت کیفیت کاهش می دهند. با این حال ، می توانید با کاهش بیشتر کیفیت تصویر ، میزان فیلم های ضبط شده را کاهش دهید. طبیعتاً این کار به قیمت از دست دادن جزئیات زیاد در تصاویر انجام می شود.
زمان ضبط: هرچه فیلم ضبط شده طولانی تر باشد ، برای ضبط آن به گزینه های بیشتری نیاز داریم. با روش هایی مانند تشخیص حرکت یا تشخیص حرکت ، می توان زمان ضبط تصاویر را بدون از دست دادن قسمتهای حساس و ضروری ، به میزان قابل توجهی کاهش داد.