بررسی چگونگی قالب بندي اجزاء مختلف ساختمان هاي بتني

الف) روش معمول:

طبق معمول ، دو نمونه از قالب دیوار بتونی وجود دارد. قسمت اصلی قالب (سطوح در تماس مستقیم با بتن) از تخته های چوب یا تخته های چوبی ساخته شده است. از اتصال دهنده های مخصوص برای تقویت قالب و جلوگیری از باز شدن آن در هنگام ریختن بتن و حفظ فاصله بین دو دیواره قالب استفاده می شود. برای نصب اتصال دهنده ها ، از دو چهار نفره یا چهار نفره در فاصله مشخصی از یکدیگر به صورت افقی استفاده می شود. در حالت دوم ، چهار دستگاه تراش باید در مکان های مورد نیاز حفاری شود تا میله های ثابت کننده عبور کند.

در هنگام بتن ریزی از تیرهای چوبی موسوم به گیره که یک سر آن به زمین ثابت شده و سر دیگر آن به قالب استفاده می شود ، برای جلوگیری از پایداری قالب و همچنین فشار دادن بتن بر روی قالب استفاده می شود. . انواع اتصال دهنده های مختلفی وجود دارد. گیره ها ، مانند واشرها ، می توانند به صفحه فلزی نیروی پخش کننده متصل شوند تا بتوان فاصله بین دو دیواره قالب را تا زمانی که ریخته گری بتن کافی است ، حفظ کرد. به طور کلی ، گیره ها می توانند از یک میله دو سر ساده ساخته شوند ، یا گاهی اوقات فقط یک سر آن پیچ می شود ، در این حالت یا پس از ریختن بتن در بتن ، یا قسمت های اضافی خارج از آن پس از قرار گرفتن در بتن فرم باز شده است پس از برداشتن بتن و بدون سخت شدن برش یا برداشته می شود و یا به صورت دو پوسته می توان میله را از پوسته جدا کرد.

در ایجاد گوشه ها و پایه ها باید مراقبت کافی داشت و باید آنها را با پشتیبانی اضافی تقویت کرد.

ب) روش بالارو:

از مزایای این روش قالب که برای دیوارهای نسبتاً بلند استفاده می شود ، استفاده مکرر از قالب و کارکرد سریعتر است. با استفاده از قالب برای اولین بار ، دو دیواره قالب در جهت مخالف قرار می گیرند و بر روی پایه بتونی (رامکا) قرار می گیرند. بعد از ریختن و سخت شدن بتن ، قسمتهای داخلی قالب به سطح نهایی بتن ریخته شده بالا رفته و پس از مقاوم سازی قسمت دوم دیوار بتن ریزی می شود. پس از سفت شدن بتن ، قالب را باز می کند و مانند اولین بار رفتار می کند. روند قالب بندی و بتن ریزی به همین ترتیب ادامه دارد تا پایان کار و بتن ریزی دیوار به پایان برسد.

ج) روش لغزش:

در این روش در حالی که پس از هر بار بتن ریزی قالب با کمک جک های هیدرولیکی به طور مداوم به سمت بالا کشیده می شود ، دو دیواره قالب به بتن ریخته شده قبلی متصل می شود. این روش برای ساخت سازه هایی مانند منابع آب ، هسته مرکزی ساختمان های بلند مرتبه یا سیلوها مناسب است.

از آنجا که روش رانندگی به طور مداوم انجام می شود ، لازم است ابزارها و امکانات لازم مانند تعیین ساعات کار کارکنان به دقت برنامه ریزی و آماده شود تا از قالب به بهترین و به صرفه ترین روش استفاده شود و از کار جلوگیری شود. وقفه ها مراحلی که نور مصنوعی کافی تأمین می کنند. دارای بتن برای کار در شب ، آماده سازی ، حمل و نقل و ریختن به موقع است.

فرم معماری و طراحی سازه ای که باید با استفاده از قالب کشویی بتن ریزی شود باید مطابق با این سیستم قالب باشد. معمولاً نکته اصلی در این حالت یکنواختی ضخامت دیواره با حداقل سوراخ و سوراخ در بدنه آن با ارتفاع حداقل 20 متر است.

قسمتهای اصلی الگوی کشویی:

دیوارهای قالب:

دیواره های قالب باید به اندازه کافی محکم و بادوام باشند. مواد این دیوارها می تواند چوب یا فلز باشد. قالب های فلزی بسیار سنگین تر از قالب های چوبی هستند ، اما در عوض دوام بیشتری دارند و بیشتر استفاده می شوند. تعمیرات یا اصلاحات احتمالی قالب های فلزی نیز دشوارتر از قالب های چوبی است ، در عوض تمیز کردن آن آسان تر است و نمای بتن پس از باز شدن قالب نرم و صاف می شود.
الگوها را می توان در سه بخش پوشش داد:
• یوغ
پشتی های افقی (کمر)
قالب بدنه
یوک ها دو عملکرد اصلی دارند: جلوگیری از باز شدن قالب ها در قالب در برابر فشارهای جانبی بتن و انتقال بار و فشار به جک ها.
نوارهایی نیز برای تقویت مقاومت خمشی بدنه قالب و انتقال بار قالبها به یوغها ساخته می شوند. سکوی نازک کاری ، عرشه اجرایی و سکوی طراحی به پشتی صندلی های افقی متصل شده اند. یوغ تسمه ها باید توانایی حمل این بارها را داشته باشد.
قالب بدنه که می تواند از صفحات فلزی ، صفحات چند لایه یا تیرهای چوبی نیز ساخته شود ، مستقیماً به پشتی های افقی متصل می شود.

تاج ها:
آنها برای نگهداری و حمل و نقل سکوی کار و همچنین حفظ و انتقال وزن قالب و جک های کابل در نظر گرفته شده اند. تاج ها معمولاً از فلز ساخته می شوند و در پروفیل های مناسب طراحی می شوند.

سیستم عامل:
به طور کلی سه سطح مطالعه وجود دارد. در بالای تاج ها و حدود دو متر ارتفاع و بالای انتهای دیوار قرار دارد و برای استفاده از اتصال دهنده های فلزی استفاده می شود. سکوی دیگر ، سکویی است که به صورت صاف روی زمین و روی قالب قرار می گیرد و برای قرار دادن یک ظرف بتونی و ذخیره مواد و تجهیزات تسطیح و دستگاه های کنترل جک استفاده می شود.

جک های هیدرولیک:
جک های هیدرولیکی مورد استفاده به طور کلی با ظرفیت های خود مانند جک های سه تنی یا شش تنی مشخص می شوند.

 

قالب بندی ستون:

دیوارهای قالب ستون مانند دیوارهای برشی هستند. پشتیبانی معمولاً با چهار لات مقطع مربع و در صورت لزوم و به طور مرتب و به طور مساوی با کمک اتصال دهنده های فلزی و گوه انجام می شود. به دلیل تعداد زیاد ستون ها ، به ویژه در ساختمان های بزرگ ، می توان از قالب ستون ها نسبتاً چند بار استفاده کرد. بنابراین ، باید با دقت طراحی و ساخته شود تا به اندازه کافی ساده و کاربردی باشد تا با قدرت کافی باز و بسته شود.
قالب های ستون گرد به عنوان لوله هایی با قطر مشخص انتخاب می شوند و از فایبرگلاس تقویت شده نسبتاً سبک یا مواد مشابه با مقاومت کافی ساخته می شوند. قالب های ستون گرد گاهی از چوب ساخته می شوند. در این حالت عرض تخته های چوبی بسیار کمتر از شکل قالب ستون چند ضلعی در نظر گرفته می شود.

امروزه تولید و استفاده از قالب های فلزی برای ستون های بتنی به دلیل کمبود و گرانی چوب در ایران رواج یافته است. این قالب که می تواند به طور نسبی بارها مورد استفاده قرار گیرد و از ورق فلز با تکیه گاه های مربعی ساخته شده ، دارای وزن نسبتاً بالایی بوده و جابجایی آن دشوارتر از قالب های چوبی از این قبیل است.

انواع قالب کشویی

امروزه ، کاربرد آنها در گذشته برای ساخت سازه های طولانی و طولانی مانند سیلوها ، برج های مخابراتی ، برش هسته های ساختمان های بلند ، برج های خنک کننده ، دودکش ها ، پایه های پله ها ، کف تونل ، کانال های آب ، کف جاده ها و سازه های مشابه ، با استفاده از روشی به نام قالب کشویی سنگین ، داربست های اطراف سازه. با روش قالب کشویی ، بسیاری از داربست های اطراف ساختمان برداشته شده و با مشاهده بهتر کار ، سرعت اجرای کار افزایش می یابد.

قالب های کشویی عمودی

اساس روش قالب کشویی عمودی این است که قالب در فواصل زمانی به ارتفاع 1 تا 1.5 متر کشیده می شود. در حالی که قالب برداشته می شود ، فرایندهای بتن ریزی و تقویت ادامه می یابد و مخلوط بتن دائماً از بالا به داخل قالب ریخته می شود و با حرکت قالب به سمت بالا ، بتن سخت شده در زیر قالب باقی می ماند. سرعت قالب طوری تنظیم می شود که در حین تحمل وزن هنگام خروج بتن از قالب ، مقاومت کافی برای حفظ شکل خود را داشته باشد. قالب گیری اسلاید عمودی را می توان با توجه به حرکت مداوم انجام داد یا برنامه ریزی کرد تا در ارتفاع مشخصی متوقف شود و سپس حرکت اسلاید را ادامه دهد. قالب لغزش معمولاً با سرعت یکنواخت حرکت می کند.
اگر فرم کشویی با درپوش باشد ، درزهایی که با اتصالات بین مراحل بتن ریزی تفاوتی ندارند با قالب ثابت ایجاد می شوند.
قالب اسلاید با سرعت یکنواختی در امتداد سرعت عمودی حرکت می کند به طوری که هر قسمت از بتن برای مدت زمان لازم برای تنظیم اولیه در قالب باقی می ماند. روش قالب کشویی عمودی برای سازه های پوسته با ضخامت دیواره ثابت یا تقریباً ثابت استفاده می شود. قالب های کشویی عمودی توسط میله های مسطح تعبیه شده در بتن جامد یا جک هایی که بر روی لوله های سازه ای کار می کنند ، به سمت بالا حرکت می کنند. این جک ها می توانند دستی ، پنوماتیک ، برقی یا هیدرولیکی باشند. سکوهای کار و داربستهای کارگران مزدی نیز به قالب متصل شده و با آن حرکت می کنند.

دیوارهای بتونی کشویی

یکی از مزایای این روش قالب بندی برای دیوارهای نسبتاً بلند این است که قالب بیشتر استفاده می شود و سریعتر کار می کند. در اولین استفاده از قالب ، دو دیواره قالب به صورت معکوس قرار می گیرد و بر روی یک پایه بتونی (قاب) قرار می گیرد. پس از ریختن و سخت شدن بتن ، قسمتهای داخلی قالب به سطح نهایی بتن ریخته شده بالا رفته و پس از فشردن ، قسمت دوم دیواره بتن ریزی می شود. پس از سفت شدن بتن ، قالب را باز کرده و مانند اولین بار عمل کنید. روند قالب و بتن ریزی تا پایان کار و به پایان رسیدن بتن ریزی دیوار ادامه دارد.

قالب های کشویی و افقی
از این قالب برای ریختن بتن در دیواره های طولانی ، کف و دیواره کانالهای بزرگ ، دامنه های ریخته ، کف تونل و سطوح جاده استفاده می شود. این فرآیند در درجه اول یک فرآیند تلفیق ، شمش و پرداخت است ، زیرا بیشتر قالبهای اسلاید افقی بر روی تکیه گاه قالب ثابت مانند سنگ یا خاک انجام می شوند. دستگاه قالب اسلاید معمولاً بر روی یک ریل شکل یا سکو حرکت می کند. پارتیشن گیرنده بتن یک ماشین غوطه ور است که برای توزیع برابر بتن در تمام قسمتهای قالب طراحی شده است. فشرده سازی بتن با یک لوله ارتعاشی به موازات و کمی جلوی لبه جلوی قالب انجام می شود. تراکم بتن سازه ای را می توان با ویبراتورهای دستی نیز انجام داد. لوله های بتونی نیز با استفاده از روش قالب گیری لولایی کشویی افقی در یک مکان یکپارچه تولید می شوند. ساخت کامل پوشش تونل نیز با قالب کشویی انجام شد.

الگوهای خزنده
قالب های رو به افزایش یا قالب های در حال بالا آمدن ، قالب هایی هستند که پس از هر بتن ریزی از سطح بتن فاصله گرفته و با سرعت حرکت می یابند (با استفاده از فشار جک یا کارگر و جرثقیل). این قالبها عموماً در ساخت دیوارهای بلند مورد استفاده قرار می گیرند. در کاربرد سنتی دیوارهای بلند ، ساخت داربست در دو طرف دیوار ضروری است ، اما در روش قالب اسلاید ، قالب هر مرحله بر اساس مرحله قبلی است و قالب مانند سنگ بالا می رود و پله های بالایی از دیوار. ، به هیچ داربست جانبی نیازی نیست. به این ترتیب به هر مرحله از دیوار آسانسور گفته می شود. در این قالب ها از دو سری قالب استفاده شده و در هر قسمت یک سری قالب روی قالب سری قبلی قرار می گیرد. به این ترتیب از قسمت بالای قالب یک سوراخ حدود 50 تا 70 سانتی متری ایجاد می شود و قالب توسط جرثقیل برداشته می شود و پای آن با یک پیچ در سوراخ مشخص شده ثابت می شود و قالب با جک ثابت می شود. موقعیت عمودی اولین سوراخ بالابر در آسانسور دوم ایجاد می شود تا در آسانسور سوم استفاده شود.

قالب های پرندگان

اصطلاح قالب پرنده به سیستمی گفته می شود که اجزا را بهم پیوند داده و واحدی بزرگ به نام عرشه را تشکیل می دهد. این سیستم در فرمولاسیون اسلب های بتنی در ساختمانهای چند طبقه استفاده می شود. پس از ریختن بتن و کف سازی و استحکام لازم ، قالب پرنده (بدون اجزای جاسازی شده) از بتن جدا شده و به صورت افقی به خارج از ساختمان منتقل شده و به مکان جدیدی در خارج از ساختمان پس گرفته می شود. یک ورق دیگر اصطلاح “قالب عرشه پرنده” از حمل و نقل این قالب به خارج از ساختمان (مگس) و کشیدن آن برای استفاده در سطح طبقه فوقانی گرفته شده است. هر واحد قالب پرنده از اجزای سازه ای مختلف مانند فلز یا پلاستیک ایجاد و مونتاژ می شود که چندین بار برای تشکیل تیرها ، تیرها ، تیرها و دال های ساختمانی استفاده می شود. از این قالب ها می توان برای نگهداری تیرها و تیرها ، اسلب ها و سایر اجزای سازه استفاده کرد.

مزایا و معایب استفاده از فرم لغزش (عمودی)
به طور کلی ، مزایای استفاده از قالب کشویی عمودی را می توان به شرح زیر ذکر کرد: 1- سرعت اجرای سازه بسیار زیاد است.
2- سازه اعمال شده کاملا “یکپارچه” شده و از اتصالات ساختاری عمودی و افقی پاک شده است.
3- برای انجام کار نیازی به استفاده از داربست نیست.
4- قطعات قالب را می توان از قبل در کارخانه تولید کرد ، در نتیجه جعل و نجاری در کارگاه ساختمانی به حداقل می رسد.
5- استفاده از این نوع قالب ها از سطح امنیتی بالایی برخوردار است.
6 – استفاده از این نوع الگو از نظر اقتصادی امکان پذیر است. البته نباید فراموش کرد که استفاده از قالب اسلاید برای سازه های بلند بالاتر از 20 متر صرفه اقتصادی خواهد داشت و برای سازه های کم چندان مناسب نخواهد بود.
استفاده از قالب های اسلاید معایبی نیز دارد ، این موارد عبارتند از:
1- قیمت اولیه گرانتر از قالبهای معمولی است.
2 – ایجاد دهانه ، برجستگی و کاربرد و همچنین وسایل آماده به کار دشوار است. اصولاً قالب اسلاید برای سازه هایی با سطح مقطع ثابت (سیلوهای گندم و غیره) مناسب تر است.
3- تدارکات مدیریت دشوار است. تأمین بتن ، آرماتور و سایر مواد لازم در نتیجه کار انجام شده با فرم لغزش در سه شیفت کاری و 24 ساعته ، حساسیت بیشتری نسبت به کار معمول دارد. وجود ژنراتور در صورت قطع برق ضروری است و باید پیش بینی های لازم برای سو عملکرد دستگاه بتن ، پمپ بتن و سایر تجهیزات کار انجام شود.
4- مشکلات استفاده از قالب کشویی در هوای گرم یا سرد بیش از سایر روش ها است.
5- به طور کلی ، استفاده از قالب اسلاید نیاز به نیروی متخصص بیشتری دارد و باید هماهنگی های لازم بین تیم های مختلف کاری فراهم شود.

انواع فرم های فلزی بتن:

شکل ستون مستطیل:

قالب ستون را می توان با ترکیب صفحات تخت و گوشه های بیرونی ساخت.
از محدودیت های دو نوع لوله و گل میخ برای عمود نگه داشتن سطوح ستون بر روی یکدیگر استفاده می شود.
زوایای داخلی گیره ها بصورت عمودی به صورت برش ساخته می شوند.گیره های لوله با گیره کوتاه به بدنه قالب ثابت می شوند. در ستون های بزرگتر از 60 60 60 سانتی متر ، آن را با گیره از ناودان بلند می کنند.
توصیه می شود نبشی ها و پانل های مورد استفاده برای جلوگیری از خمیدگی ستون ها ، به ویژه در ستون ها یا ستون های بلند ، که هر کدام از ترکیب دو یا چند صفحه تشکیل شده اند ، نباید از یک ارتفاع باشند ، به عنوان مثال گوشه ها 150 سانتی متر هستند. بهتر است از پنل های 100 و 200 سانتی متری استفاده کنید.
الگوی ستون گرد:

فرم ستون مقطع گرد
قالبهای خاصی با توجه به اندازه ، قطر و ارتفاع ستون طراحی و ساخته می شوند تا ستون مقطع دایره ای اجرا شود.
معمولاً سطح مقطع ستون های گرد از دو مقطع 180 درجه ای تشکیل شده است و مقاطع فوق توسط گیره های فولادی نشکن بهم متصل می شوند.

قالب بنیاد:

طرحهای دیگر انواع مختلف پایه ها ، مانند پهن ، نواری و منفرد را می توان با استفاده از صفحات تخت ، گوشه های داخلی و خارجی ، لوله های عقب و سایر اتصالات مدولار به راحتی اجرا کرد.

قالب پرده دو طرفه:

در فرمولاسیون دیوارهای دو طرفه ، برای حفظ فاصله بین دو سطح قالب با همان ضخامت دیواره ، و همچنین کنترل فشار جانبی ، همان موارد مشخص شده در طرح قالب یک طرفه در نظر گرفته می شود. بتن از پانل های سوراخ استفاده شده است.
انتقال بین باند ها دو پانل سوراخ دار مستقیم روبروی یکدیگر است ، بیشتر پانل های تخت مدولار نیز سوراخ دار ارائه می شوند تا با توجه به نیاز پروژه مورد استفاده قرار گیرند.

در مواردی که می خواهیم به جای پانل های ساده از پانل های سوراخ دار استفاده کنیم ، می توان سوراخ ها را با سنجاق های پله ای بسته کرد.

نکات کلی برای ساخت الگو:
هنگام قالب گیری اجزای مختلف بتن ، نکات زیر باید در نظر گرفته شود:
1- اندازه صفحات و قالبها باید به اندازه کافی به هم چسبانده شوند تا از خارج شدن ملات بتن از سطح بتن باعث ایجاد شکاف و خامه ای شدن بتن شود.
2- قبل از ریخته گری بتن ، قالبها باید در تمام جهات افقی و عمودی بررسی شوند و از مقاومت پایه ها ، دستگیره ها و تیرهای نگهدارنده قالب اطمینان حاصل شود.
3- هنگام ریختن بتن ، قالبها باید دائماً بررسی و تنظیم و یا در صورت لزوم تقویت شوند.
4- کلیه قسمتهای داخلی قالب باید قبل از ریختن بتن بررسی و از اشیا objects اضافی مانند خاک اره تمیز شود.
5- اگر ارتفاع بتن ریزی از 1.5 متر بیشتر باشد ، باید از ابزارهایی مانند شیارهای فلزی یا لوله های لاستیکی استفاده شود تا از جداسازی دانه های شن و دوغاب سیمان جلوگیری شود.
6- در حالی که بتن در حال لرزش است ، نوک ویبراتور باید به پایین بتن پایین آورده شود و حتی بتن ریخته شده قبلی حداکثر تا 20 سانتی متر لرزش داشته باشد. باید توجه داشت که ارتعاش بتن از پیش ریخته شده می تواند باعث باز شدن و شکستن قالب شود ، خصوصاً اگر بتن نسبتاً سخت شده باشد ، به خصوص اگر دیوار و بتن باشد. نباید فراموش کرد که در صورت پلاستیک شدن بتن ، ارتعاش بتن ریخته شده قبلی به بتن آسیب نمی رساند.
7- هنگام ریختن بتن با پمپ ، نباید فراموش کرد که قالب باید با سرعت بالا با بتن پر شود تا قبل از پر کردن قالب زیر قالب ، از سخت شدن آن جلوگیری شود. اگر قدرت پمپ و میزان بتن ریزی برای شروع بتن ریزی به اندازه کافی کم باشد ، فشار زیادی به سطوح داخلی قالب وارد می شود و ممکن است باعث باز یا شکسته شدن آن شود.

دیدگاهتان را بنویسید