دوربین های مداربسته اغلب برای نظارت بر مکان های داخلی و خارجی استفاده می شوند و دارای انواع مختلفی از قالب های وابسته به محیط هستند. اولین دوربین مدار بسته در سال 1942 توسط ارتش آلمان نصب شد تا نحوه شلیک موشک V2 به محل پرتاب را کنترل کند. حدود هفت سال بعد ، سیستم های دوربین مدار بسته تجاری با نام Vericon در ایالات متحده معرفی شد و جالب است بدانید که این دوربین ها نیازی به مجوز دولتی ندارند.

اولین دوربین های ساخته شده توسط Axis در سال 1996 با استفاده از پایگاه نرم افزاری Linux این دوربین ها بر اساس استانداردهای HTTP و RTSP ساخته شده اند و از IP و تنظیمات شبکه برای ارسال تصاویر در قالب اطلاعات استفاده می کردند. استفاده از دوربین های دیجیتال به دلیل افزایش قابلیت های آنها نسبت به گذشته ، روز به روز در حال افزایش است.

نامگذاری دوربین های مداربسته از قانون خاصی پیروی نمی کند و معمولاً بر اساس ظاهر دوربین ، نوع کاربر و گاهی نام شخصی یک کارخانه است (به عنوان مثال) جعبه با دوربین استاندارد ، که نام ایستگاه کاری Comedex است). بنابراین ، در بحث دوربین های مدار بسته ، شخصیت هایی مانند: تله ، جعبه ، جعبه ، صنعت ، پالت ، سیاههها ، گلوله ، اسلحه ، اشیا کوچک ، سوراخ سوراخ و غیره.

دوربین ها ، با تمام تفاوت های موجود در مدل ها ، از ویژگی های یکسانی برخوردار هستند از جمله:

کریستال کریستال

حسگر برقی با ولتاژ مبدل (CCD)

برد دوربین الکترونیکی

تبلیغ تصویر

ورود برق

انواع دوربین های مدار بسته

انواع دوربین های مدار بسته براساس نام های رایج در بین اپراتورها ، تولیدکنندگان و نصب کنندگان دوربین های مداربسته بر اساس موارد زیر ذکر شده است

سرویس دوربین مدار بسته

گربه های دوربین مدار بسته

دوربین مدار بسته پالت

دوربین مدار بسته Speed ​​Mailei

دوربین مدار بسته سوراخ دار

دوربین مداربسته را تماشا کنید

دوربین مداربسته PTZ

دوربین مداربسته مکعبی

دوربین مداربسته پایه

دید در شب دوربین مداربسته

دوربین مداربسته وولا

دوربین های مداربسته صنعتی

این نوع دوربین مدار بسته می تواند تخصصی ترین نوع دوربین مدار بسته باشد. که در همه شرایط محیطی اما در بعضی موارد قابل استفاده است. یکی از ویژگی های مهم این دوربین های مداربسته فعال سازی ویژگی های تصویری موجود در تصاویر آنها است. در مکان ها و شرایطی که نیاز به مدارک ویژه مانند LC ، HLC ، WDR ، ATR ، ATW و غیره دارند. در هنگام خرید هیچ پایه ، شیشه و جلدی روی این دوربین ها وجود ندارد و همه اینها باید جداگانه قرار گیرند. در حقیقت ، یکی از قابلیت های دوربین انعطاف پذیری بالای آن است. برای شرایط نصب ویژه ، می توان از پایه های مخصوص ، برای مسافت های کوتاه یا طولانی ، از شیشه های مخصوص و یا برای شرایط خاص آب و هوا ، پوشش ها یا رویت ها یا صفحه های تمیز غیرقابل جدا شدن استفاده کرد.

دوربین های فیلمبرداری

موارد اصلی استفاده از این دوربین ها در محیط اداری و داخل آن است. اکثر این دوربین ها شیشه ای عریض با یک رویه کوچک (3.6 یا 4 میلی متر) هستند و می توانند فضای اتاق را هنگام نصب در گوشه اتاق کاملاً بپوشانند. این دوربین ها اغلب روی سقف نصب می شوند.

تجهیزات عکاسی

با استفاده از دوربین های فیلمبرداری ، در تنظیم دوربین های امنیتی دوربین مدار بسته به عنوان دوربین های مادون قرمز کاربردهای بیشتری وجود دارد. از نظر تولید ، انواع مختلفی از تجارت و لامپ مخصوص دوربین های از راه دور ساخته شده است و این نوع دوربین انواع مختلفی دارد.

دوربین دیجیتال بولت

این دوربین های مداربسته برای محیط های بیرونی طراحی شده اند. محجوب بودن این دوربین ها به آنها امکان می دهد تا به راحتی در محیط های بیرونی و در شرایط نامساعد جوی کار کنند. همچنین ، همه این دوربین ها در شب (با استفاده از مادون قرمز) می توانند ببینند و در شرایط بسیار تاریک به راحتی می توانند لگد بزنند.

تصاویر ویدئویی دوربین مداربسته در شب

با استفاده از دوربین های دید در شب ، فرد می تواند در تاریکی شب از فاصله 183 متری ببیند. دوربین ها شب هنگام بسته به فناوری استفاده شده از دو طریق مشاهده می کنند. 1. کشف تصویر در پایین منبع نور ، نوری وجود دارد که جمع شده و تقویت می شود تا بتوانیم ببینیم. 2. مثال گرم شدن در این نوع لامپ ها در قسمت بالا جمع می شوند و لامپ به عنوان نور منعکس نمی شود بلکه به صورت گرما نصب می شود. مبدل های حرارتی این نور را به اشیا cold سرد مانند میز یا خانه می فرستند.

دوربین های فیلمبرداری سریع تلفن

در واقع می توان گفت این دوربین ها پیشرفته ترین انواع دوربین های مداربسته رنگی دارای کنترل کننده و دستگاه پیانوی مخصوص به خود هستند که می چرخند و دارای ذره بین هستند ، قابل تنظیم است قدرت نور رابط تصویر دو طرفه قابل ویرایش ، نصب بر روی سقف و استفاده از کلیه برنامه ها و دستورالعمل های مربوطه از طریق صفحه کلید کوچک و قابل تنظیم آن است. می توان تصور کرد که هر تصویر به صورت مجموعه ای از قطعات نشکن است که در کنار هم قرار می گیرند و تصویری را تشکیل می دهند. هر یک از این ایده ها می توانند در هر زمان خصوصیات متفاوتی داشته باشند. می توان یک مسیر خاص برای عکاس تعریف کرد و دوربین را می توان برای گرفتن مسیرها یا جهت های خاص در زمان های مختلف برنامه ریزی کرد.