با گسترش فناوری ارتباطات رایانه ای ، بستری برای ظهور نسل جدیدی از دوربین های مدار بسته شبکه (IP CCTV) ایجاد شد. اولین دوربین های مداربسته تحت شبکه Axis در سال 1996 بر اساس سیستم عامل های لینوکس ساخته شد. این دوربین ها مجهز به رابط اترنت (رابط سریع اترنت) هستند و از پروتکل های اینترنتی برای ارسال تصاویر خود به وضعیت اطلاعات این در وب استفاده می شود و برای نظارت بر شغل استفاده می شود. استفاده از تجهیزات دوربین مدار بسته به دلیل افزایش ظرفیت آنها نسبت به گذشته ، روز به روز افزایش یافته است.

این دوربین یک وسیله الکترونیکی است که برای ضبط تصاویر و ترجمه آنها به داده های دیجیتالی استفاده می شود. این کار در دوربینهای مداربسته تحت شبکه الکترونیکی یا سنسور تصویربرداری انجام می شود. این سنسور می تواند از نوع CCD یا CMOS باشد.
دوربین های ارتباطی می توانند نسل جدیدی از دوربین های مدار بسته باشند. استفاده از این دوربین ها هر روز در حال افزایش است و آنها به تدریج جایگزین دوربین های نسل قبلی خود (دوربین های آنالوگ) می شوند.

ساخت و ساز

دوربین های مداربسته شبکه در واقع نوعی کامپیوتر کوچک هستند. این دوربین ها پس از دریافت اطلاعات از سنسور ، آنها را به داده های دیجیتال تبدیل کرده و با توجه به پیکربندی شبکه به شبکه ارسال می کنند. وجود اجزای ترجمه در این دوربین ها باعث افزایش پیچیدگی و هزینه می شود.

هر شرکت دوربین مداربسته از شبکه ارتباطی خاص خود برای دوربین های تولید شده استفاده می کند. این باعث می شود که شما از چندین دوربین برای ترکیبی از برنامه ها در داخل یک سیستم دوربین مدار بسته شبکه استفاده نکنید. تنها راه استفاده از دوربین ها در این روش رعایت توافقنامه Onvif است.

خوش تیپ

بهترین دوربین های ارتباطی کیفیت محدود خود را دارند. در حال حاضر از دوربین هایی با کیفیت بین 1.3 تا 5 مگاپیکسل استفاده می شود. تصاویر بالاتر از 5 مگاپیکسل در فیلم ها و قالب های مختلف در دسترس خواهد بود.

غذای متعادل

دوربین های ارتباطی از دو طریق قابل تقویت هستند.

منبع تغذیه از طریق منبع تغذیه یا آداپتور

خط تغذیه به خط سر POE

هنگامی که POE را روشن می کنید ، دیگر نیازی به نصب یک ضمیمه در کنار دوربین نیست و تمام هزینه ها و دشواری های ذخیره سازی موتور برداشته می شود. در واقع ، لازم به ذکر است که تمام تغییرات اعمال شده در شبکه های توسعه باید از نوع POE استفاده کنند که اغلب گران تر از ذخیره نور است.

نرم افزار

قسمت مهم دیگر دوربین های مداربسته تحت شبکه دسترسی به نرم افزارهای شبکه بیشتر است. این رایانه ها می توانند قابلیت های عظیمی را برای کاربر ایجاد کنند و طیف گسترده ای از امنیت و نظارت بر نیازهای مشتریان را به طور کامل برآورده می کنند.

چگونه می توان دوربین مدار بسته را در زیر وب سایت نصب کرد؟

نصب دوربین های مدار بسته در زیر وب بسیار متفاوت از دوربین های آنالوگ است و نیاز به مقابله با مشکلات ارتباطات رایانه ای دارد. اما به دلیل انعطاف پذیری بالای این سیستم ، در بسیاری از موارد ، از سیستم های ارتباطی دوربین مدار بسته استفاده می شود.