در این مقاله رایج ترین اشتباهات رخ داده توسط طراحان و خریداران سیستم های دوربین مدار بسته را به شما نشان خواهیم داد. برخی از این خطاها کمتر رایج و برخی دیگر شایع هستند. اگر در طراحی خود این اشتباهات را انجام داده اید ، بهتر است در طراحی خود تجدید نظر کنید.
اولین اشتباه
استفاده از دوربین چرخان یا سرعت برای اهداف ایمنی یا غیرعامل: دوربین های دوار برای اهداف کنترل طراحی شده اند. این بدان معناست که ، اول از همه و مهمترین ، استفاده از این دوربین در برنامه های امنیتی اصلاً مفید نخواهد بود ، زیرا دوربین در هر زمان می تواند زاویه خاصی را ببیند و می تواند در مکانی غیر از محل حادثه هنگام تصادف یا سرقت واقع شود. این از طرف دیگر ، دوربین های چرخان به یک اپراتور نیاز دارند تا آنها را به زاویه مناسب تبدیل کند. بنابراین اگر سیستم دوربین مداربسته شما یک سیستم منفعل است (بدون اپراتور) ، دوربین عملکردی مشابه دوربین پایدار دارد.
اولین راه حل اشتباه
اگر می خواهید یک سیستم امنیتی مثر داشته باشید ، بهترین راه استفاده از دوربین های ثابت در همه ورودی ها و نقاط حساس است ، در هر زمان می توانید وقایع را مشاهده کنید ، در صورت لزوم می توانید از همه دوربین ها دوباره استفاده کنید. برای کمک به دوربین های پایدار و افزایش تأثیر آنها ، در صورت وجود اپراتوری برای کنترل آنها ، می توانید از دوربین های چرخان در یک محیط بزرگ استفاده کنید.
اشتباه دوم
استفاده از دوربین های چرخان یا دوربین های سریع برای پوشش گسترده: اشتباه دیگر در استفاده از دوربین های چرخان استفاده از این دوربین برای پوشاندن مساحت زیاد است. حتی اگر دوربین دوار در تمام گوشه ها به دور 360 درجه بچرخد ، نمی تواند همه این زوایا را همزمان بگیرد ، بنابراین اگر چیزی در پشت دوربین وجود دارد ، به هیچ وجه نمی توانید وارد آن شوید.
دومین راه حل اشتباه
راه حل دوم استفاده از دوربین های بیشتر برای پوشش گسترده است. اگر محیط اطراف شما خیلی بزرگ است ، باید دوربین را در همه ورودی ها یا مناطق حساس قرار دهید و در آخر از آن برای کمک به محفظه چرخان استفاده کنید.
سومین اشتباه
استفاده از دوربین های WDR در شرایط روشن یا روشن: مکانیسم WDR مکانیسمی برای جلوگیری از رخ دادن نور است. این بدان معناست که استفاده از این مکانیسم در مواردی که اختلاف زیادی در سطح نور وجود داشته باشد مهم است. اگر محیط اطراف شما به طور یکنواخت تاریک یا روشن باشد ، استفاده از این دوربین ها هزینه شما را افزایش می دهد.
راه حل سوم
اکثر دوربین های مداربسته در محیط های روشن بسیار عالی عمل می کنند و نیازی به استفاده از دوربین خاصی نخواهید داشت. با این وجود ، در شرایط کم نور ، می توانید از دوربین های کم نور که برای کشیدن به نور کمتری نیاز دارند ، استفاده کنید و یا نور محیط را با لامپ و نور افزایش دهید.
چهار اشتباه است

مزیت نور مادون قرمز IR در برابر نور مرئی: در بسیاری از موارد ، اگر امکان استفاده از نور مرئی در محیط وجود داشته باشد ، طراح از دوربین های مدار بسته با دید در شب بسیار بالا استفاده می کند و نور مادون قرمز در برابر نور است. صحنه دارای اشکالات و مزایای زیادی است. نور مرئی به شما امکان می دهد یک تصویر رنگی در دوربین ایجاد کنید ، در حالی که نور مادون قرمز فقط رنگ های سیاه و سفید تولید می کند. نور مرئی بسیار بهتر از نور مادون قرمز است ، به این معنی که نور مرئی در محیط بهتر است و از برخی سطوح مانند پخش و شیشه عبور می کند. نور مرئی همچنین باعث افزایش ایمنی محیط می شود. تحقیقات نشان داده است که جرم و سرقت معمولاً در شرایط روشن رخ می دهد. البته نور مادون قرمز یک مزیت بزرگ دارد و قابل مشاهده نیست. استفاده از نور مادون قرمز فقط در شرایط ایمنی ، در شرایطی که دوربین نمی خواهد دیده شود ، قابل مشاهده است.
چهار تا نادرست
این موضوع به دوربین دید در شب مادون قرمز مجهز است و این نکته مثبتی است ، اما اگر دوربین دید در شب برای روشنایی محیط کافی نباشد ، بهترین روش استفاده از یک پروژکتور قابل رویت برای نورپردازی در محیط اطراف است. هم ارزان تر است و هم منطقی تر.
پنجمین اشتباه
استفاده از دوربین های لنز تطبیقی ​​برای اتاق های عادی و محیط: دوربین های قابل تنظیم با لنز به شما امکان می دهند زاویه دید دوربین را قبل از نصب تنظیم کنید. این دوربین ها معمولاً در مواردی که به زاویه خاص یا لنز پایدار از زاویه راست نیاز باشد استفاده می شود. استفاده از چنین لنزی در شرایطی که به لنز کاملاً شفاف نیاز است ، هزینه ها را افزایش می دهد. محفظه های لنز مورد بررسی معمولاً با گوشه های کاملاً باز ساخته می شوند و به راحتی می توان یک محفظه لنز سازگار با محیط زیست مانند اتاق ها پیدا کرد.
پنجمین راه حل اشتباه
سعی کنید نیازهای خود را تا آنجا که ممکن است با دوربین های لنز پایدار برآورده کنید و استفاده از دوربین های کانونی را محدود نمایید

اشتباه ششم
استفاده از محفظه های پیچ و مهره در بیرون: محفظه های پیچ و مهره معمولاً با محفظه ضد آب ساخته می شوند و دلیل اصلی استفاده از پوشش های خارجی محافظت از محفظه در برابر گرد و غبار است. در هنگام نصب دوربین ، جلوی فلسفی ناپدید می شود.
ششمین راه حل اشتباه
اگر برای بزرگنمایی دوربین از گیت استفاده می کنید ، فکر کردن در مورد سیستم دوربین مدار بسته احتمالاً کمی دور از واقعیت است. همچنین قرار دادن دوربین در داخل در جلوگیری از سرقت آن کمکی نمی کند. بهتر است از هزینه های صرف شده برای خرید گیت استفاده کنید تا دوربین بهتر و راحت تری بخرید.
هفتمین اشتباه
استفاده از دوربین های بی سیم برای کاهش هزینه ها: سیستم های مدار بسته بی سیم هنوز هم نسبتاً ناپایدار هستند. استفاده از دوربین بی سیم هزینه کابل را برای شما کاهش می دهد اما هزینه استفاده از دوربین بی سیم بسیار بیشتر از دوربین های معمولی است و هزینه این سیستم ها بسیار کمتر است.
هفتمین راه حل اشتباه
سعی کنید تا حد امکان از سیستم های مدار بسته بی سیم استفاده نکنید. در آینده ، ممکن است فناوری با توجه به این دستگاه و استفاده از آن پیشرفت کند ، اما در حال حاضر استفاده از این دوربین ها توصیه نمی شود.